Menu Zamknij

Zamień konwencjonalne klucze na ich cyfrowe odpowiedniki.

Rozwiązania do zarządzania dostępem pozwalają ograniczyć wejście do konkretnych obszarów, usprawniają nadzór nad zabezpieczonymi strefami i ułatwiają swobodę poruszania się wewnątrz obiektu.

Alternatywa dla systemów klucza głównego – master key

Elektroniczne Systemy Kontroli Dostępu (SKD) stanowią zastępstwo dla mechanicznych systemów zarządzania dostępem opartych na tradycyjnych kluczach.

W porównaniu do najbardziej zaawansowanych systemów typu „master key”, rozwiązania elektroniczne oferują znacznie wyższą efektywność.

Przypisanie nowemu użytkownikowi indywidualnej karty i nadanie mu odpowiednich uprawnień zajmuje jedynie chwile, w odróżnieniu od procesu wytworzenia spersonalizowanego klucza.

W przypadku utraty klucza czy karty, konsekwencje są znacznie różnorodne. W sytuacji utraty klucza konieczna może być wymiana zamków w całym obiekcie.

Natomiast w przypadku zgubienia karty zbliżeniowej przez użytkownika, administrator może natychmiast usunąć zagubiony identyfikator z systemu, a w zamian wydać nowy.

Kolejnym atutem SKD jest eliminacja potrzeby codziennego odbierania i zwracania kluczy, na przykład na portierni czy w pomieszczeniach nauczycielskich.

Podstawowe korzyści płynące z zastosowania elektronicznych Systemów Kontroli Dostępu (SKD)

 1. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób przebywających w chronionym obiekcie.

 2. Możliwość konfiguracji różnorodnych metod uzyskiwania dostępu do chronionych stref, takich jak karty zbliżeniowe, breloki czy kody.

 3. Wygodne zarządzanie użytkownikami i ich uprawnieniami przy użyciu interfejsu administracyjnego.

 4. Możliwość dynamicznego przydzielania dostępów w oparciu o elastyczne harmonogramy.

 5. Możliwość generowania różnorodnych raportów, dostarczających szczegółowych informacji na temat korzystania z systemu.

Systemy Kontroli Dostępu SATEL

W ofercie firmy SATEL dostępne są dwa rozwiązania, które można dopasować do specyfiki kontrolowanego obiektu oraz preferencji użytkowników.

ACCO NET

Innowacyjny system zarządzania dostępem umożliwiający zdalny monitoring rozproszonej sieci obiektów. Jest dedykowany zarówno jednostkom o zwartej strukturze (indywidualny obiekt), jak i organizacjom wielooddziałowym (wiele obiektów).

Charakterystyka ACCO NET:

 • System o elastycznej, rozproszonej strukturze umożliwiający skalowanie.
 • Możliwość sterowania, konfiguracji oraz administrowania systemem.
 • Zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową.
 • Obsługa nawet 65 000 użytkowników.
 • Integracja z systemem sygnalizacji włamania i napadu INTEGRA / INTEGRA Plus.

ACCO

Modularny system, który dostarcza podstawowe funkcje kontroli dostępu. Kontrolery przejść mogą funkcjonować w trybie samodzielnym, nadzorując pojedyncze przejścia, lub tworzyć zintegrowaną sieć do kontrolowania rozległych instalacji w danym obiekcie. Istnieje także opcja szybkiej migracji do zaawansowanego systemu ACCO NET.

Charakterystyka ACCO:

 • Lokalne zarządzanie systemem.
 • Obsługa maksymalnie 1024 użytkowników.
 • Możliwość kontroli do 255 kontrolerów.